Zawody w podnoszeniu ciężarów

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodachpodnoszenia ciężarów. Podnoszenie ciężarów to dyscyplina sportu, w której zawodnicy rywalizują w podnoszeniu ciężkich sztang. Zadaniem jest uniesienie ciężaru nad głowę lub na klatkę piersiową. Waga sztangi oraz technika podnoszenia różnią się w zależności od konkurencji. W zawodach można wyróżnić trzy podstawowe style:

  • Trójbój siłowy: Składa się z trzech konkurencji: przysiadu, wyciskania leżąc i martwego ciągu. Zawodnicy wykonują te ćwiczenia w określonej kolejności, a suma wyników decyduje o końcowym rezultacie.
  • Podnoszenie ciężarów olimpijskich: W tej konkurencji zawodnicy rywalizują w dwóch dyscyplinach: podrzucie i podrzut. Sztanga jest uniesiona nad głowę w jednym płynnym ruchu.
  • Podnoszenie ciężarów klasycznych: Tutaj zawodnicy wykonują tylko jedno ćwiczenie – podrzut. Sztanga jest uniesiona nad głowę w dwóch etapach: pierwszy to wyciągnięcie sztangi do klatki piersiowej, a drugi to podrzut nad głowę.

Gratulujemy Konradowi i Adrianowi wyników oraz dziękujemy za piękną walkę! Nasza szkoła może być dumna z osiągnięć swoich uczniów.

Autor wpisu