Opis kursu elementarnego dla grup zorganizowanych - (5h dydaktycznych)

Kurs elementarny jest bardzo popularny ze względu na swoją zwartą formę oraz niewysoki koszt. Obecnie tą właśnie formę szkolenia wybiera wiele firm, instytucji oraz grup młodzieżowych, które pragną posiąść umiejętności niezbędne przy ratowaniu ludzkiego życia, ale nie mogą na ten cel przeznaczyć dwóch dni zajęć, jak to ma miejsce w przypadku kursu podstawowego. Kurs elementarny stanowi najkrótszą formę szkolenia, po której można uzyskać zaświadczenie o ukończeniu kursu. Kurs elementarny przeznaczony jest dla osób, które nie miały wcześniej do czynienia z pierwszą pomocą, jak i dla tych którzy pragną usystematyzować już posiadane wiadomości (np. nauczyciele EDB).

Jak wszystkie nasze kursy składa się przede wszystkim z zajęć praktycznych omówienia teoretyczne stosowane są jedynie jako wstęp do ćwiczeń,  który ma uświadomić uczestnikom w jakich sytuacjach (i z jakiego powodu) należy dane czynności wykonywać. Zajęcia praktyczne odbywają się zarówno na pozorantach (badanie poszkodowanego, układanie w pozycji bocznej, zakładanie opatrunków i unieruchamianie),jak i na manekinach (podstawowe podtrzymywanie życia resuscytacja krążeniowo-oddechowa).  Ze względu na ograniczony czas szkolenia pozoracje urazów stanowią tylko uzupełnienie kursu, ale oczywiście wykonywane są przy użyciu profesjonalnych środków do charakteryzacji firmy Kryolan(R).  Korzystamy z manekinów renomowanych firm AMBU(R) i Laerdal(R).

Terminy szkoleń najlepiej uzgodnić telefonicznie. Pragniemy również poinformować, że nasz Ośrodek jest w stanie prowadzić zajęcia szkoleniowe dla kilku grup jednocześnie.

Koszt: 1900 zł za grupę do 30 osób + 100 zł za każdą kolejną osobę (VAT zwolnione). Zalecana liczba osób: 20-30.

Program kursu elementarnego dla grup zorganizowanych.

  1. Ocena sytuacji i zabezpieczenie miejsca wypadku.
  2. Ocena stanu poszkodowanego, kontrola czynności życiowych - ćwiczenia.
  3. Postępowanie z poszkodowanym nieprzytomnym - ćwiczenia.
  4. Podstawowe Podtrzymywanie Życia - ćwiczenia.
  5. Postępowanie w przypadku krwotoków, poważnych ran i oparzeń - ćwiczenia.
  6. Odpowiedzi na pytania uczestników dotyczące innych urazów.

Informacje dla uczestników naszych kursów.

  1. Nasze szkolenia polegają głównie na wyrabianiu umiejętności praktycznych, dlatego należy się wygodnie ubrać. Paniom polecamy raczej spodnie niż spódnice, czy sukienki. Panom odradzamy garnitury. Podczas zajęć z pozoracjami urazów istnieje ryzyko ubrudzenia się np. sztuczną krwią, więc nie należy ubierać się w drogą odzież.
  2. Podczas kursu uczestnicy otrzymują zeszyt ćwiczeń, który uzupełnia się  w trakcie zajęć. Warto mieć ze sobą długopis lub ołówek.
  3. W naszym Ośrodku uczestnicy mogą liczyć na herbatę oraz kawę. W pobliżu Ośrodka znajdują się liczne placówki oferujące zarówno kuchnię polską, jak i zagraniczną, do których można się wybrać podczas dłuższej przerwy w zajęciach (zwykle ok. godz. 13).